Demokan Atasoy

Eski Ankaralı, yeni İstanbullu. Turizm ve Sinema okudu. Özel televizyonlarda yönetmenlik ve yapımcılık yaptı. Sektördeki ikinci yılında, “Yaşam Ustaları” adlı programıyla, Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin TV Programı dalında Yılın Başarılı Gazetecisi Ödülü’nü kazandı. İstanbul için, maceralı, hikâyeli, müzikli turistik mobil uygulama üretti.

Bir yandan ortaklarıyla beraber Gerisi Hikâye adlı (podcast) internet radyo programını üretirken diğer yandan senaryolarını çekecek yapımcı avında. Öyküleri Yabani Dergi ve Lemur Dergi’de yayımlandı.

Jules Verne Bilimkurgu ve Fantastik Kurgu Öykü Yarışması’nda dereceye giren öyküsü “Kuzey Yıldızı Üçlemesi” Hayalgücünün Merkezine Seyahat adlı seçkide yayımlandı. Anadolu Korku Öyküleri’ne “Kuyu”, “Gece Işığı” ve “Sakın!”; Aşkın Karanlık Yüzü’ne “Hülya Bu Ya!”; Karanlık Yılbaşı Öyküleri’ne “Karanlık Bedava” adlı öyküleriyle dahil oldu.

Aylık sinema dergisi Rabarba Şenlik’te, “Canavarlar, Yaratıklar, Manyaklar” adlı korku bölümünü hazırlayıp korku sanatlarını sinemaseverlere gerçek yüzüyle tanıtmaya devam ediyor.
Yazarın Oğlak'taki Kitapları

%30
İçine Çekenler
Demokan Atasoy

%30
₺200,00
₺140,00


%30
Konuşulmayan
Demokan Atasoy

%30
₺260,00
₺182,00