Rita Monastero

Rita Monastero, hem İtalya'da hem de dünyanın her yerinde yemek pişirme öğretmeni.

2009 yılında Felici yayınevinden Lievito e Coccole (Maya ve Coccole) adlı eseri çıktı. 2010 yılında aynı yayınevi bu kez de Biscoccole'yi yayınladı. 2011 yılında Gribaudo/Feltrinelli ile birlikte çalışmaya başlayarak Pasta Madre (Ekşi Maya), Paradiso dei biscotti (Bisküvi Cenneti), "Dal forno con amore" (Fırından Sevgilerle) ve bir üçleme olan I Pani dimenticati, I Dolci dimenticati ve I Piatti dimenticati (Unutulmuş Ekmekler, Unutulmuş Tatlılar ve Unutulmuş Yemekler) adlı eserlerini hazırladı. Son kitabı ise 2018 yılının Mart ayında okurlarıyla buluşacak.

İtalyan mutfağıyla ilgili bir dergide editör yardımcılığı da yapmış olan yazar, çeşitli ulusal radyo kanallarındaki canlı yayınların kuratörlüğünün yanı sıra, sık sık yayımlanan makaleleri ve söyleşileriyle de tanınır.

Uzun yıllardan beri merkezi Roma'da olan Gambero Rosso ile birlikte çalışmakta ve aynı firma adına Bangkok'ta İngilizce olarak İtalyan mutfağı hakkında profesyonel ve amatör pek çok öğrenciye ders vermekte. Çok izlenen televizyon programlarına sıklıkla katıldığı gibi eğlenceli ve herkesin ilgisini çeken yemek pişirme gösterilerinin de en çok aranan konuklarından biri.

Rita Monastero kendi adıyla kayıtlı olduğu Facebook sayfasında da pek etkin bir profilin sahibi.

Herkes onu, insanlarla olan ilişkilerindeki sıcaklık ve mesleğindeki başarısı nedeniyle özellikle LovelyCheffa diye tanır. www.lovelycheffa.com
Yazarın Oğlak'taki Kitapları

%30
%30