Gökhan Akçura

DTCF Tiyatro Kürsüsü’nü bitirdikten sonra, aynı alanda öğretim üyesi olarak görev yaptı. Üniversiteden ayrıldıktan sonra reklam ve senaryo yazarlığı, yayıncılık, editörlük, radyo programcılığı gibi işlerde çalıştı. İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun dramaturg kadrosunda yer aldı. Halen serbest araştırmacı ve yazar olarak çalışmalarını sürdürüyor.

1990’dan bu yana tiyatro, sinema, günlük yaşam tarihi gibi konularda birçok kitabı yayınlandı. Bunlar arasında en önemlileri Unutma Beni, Gramofon Çağı, Uzun Metin Sevenlerden Misiniz?, Turizm Yıl Sıfır, Şen Gönüller Diyarı, Evvel Zaman Bisiklet, Aile Boyu Sinema, Kedi Kitab, Aya Seyahat, Hamini Gırtlak, İstanbul Twist, Engin Cezzar Kitabı,  Melek Kobra: Hatıratım, Türkiye Sergicilik ve Fuarcılık Tarihi, (Cumhuriyet Dönemi) Türkiye Matbaacılık Tarihi, (Geçmişten Günümüze) Piyalepaşa adlarını taşımaktadır.

Akçura, birçok projede danışman olarak yer alması yanı sıra çeşitli sergilerin de kuratörlüğünü üstlendi. Halen yazılarını dergiler ve internet siteleri üzerinden sürdürmektedir.
Yazarın Oğlak'taki Kitapları

%30
Arşivden Lezzetler
Gökhan Akçura

%30
₺480,00
₺336,00


%30
%30